Odświeżony wizerunek Grupy abas symbolem nowej strategii i umocnionej pozycji rynkowej

June 2021

19 czerwca 1980 r. studenci Peter Forscht i Werner Strub założyli spółkę Abakus GmbH wraz z trzema innymi studentami w Karlsruhe, w Niemczech, która wkrótce potem została przemianowana na „abas”. I tak, dawna firma zajmująca się systemami przetwarzania danych stała się międzynarodowym wiodącym dostawcą ERP dla średnich firm związanych z produkcją.


Obecnie, Grupa zatrudnia ponad 1100 ekspertów, w ponad 60 lokalizacjach w blisko 30 krajach świata. W Polsce, abas swoje oddziały ma w Katowicach i Zielonej Górze.


Firma, która została założona 41 lat temu, dziś tworzy rozwiązania ERP, które w skali globalnej wykorzystywane są przez ponad 120 000 użytkowników, wspierane są przez sieć liczącą ok. 40 partnerów Grupy abas oraz ich doświadczenie wyniesione z blisko 4000 projektów.
W 2019 r. Grupa abas wzmocniła swoją pozycję rynkową i know-how poprzez dołączenie do grupy Forterro, która skupia europejskie firmy dostarczające rozwiązania klasy ERP oraz związane z nimi usługi. Następstwem synergii była seria strategicznych inicjatyw produktowych, skupionych na rozszerzeniu oferty firmy, utworzeniu większego ekosystemu produktów wokół podstawowej oferty rozwiązań ERP.


Połączenie sił w Grupie abas ma służyć rozwojowi ekosystemu i międzynarodowej obecności, przy jednoczesnym skróceniu czasu wprowadzania na rynek nowych i ulepszonych produktów i usług poprzez wykorzystanie zasobów, wiedzy i kapitału zarówno grupy, jak i jej spółek siostrzanych.
Odzwierciedleniem umocnionej strategii i przypieczętowaniem transformacji Grupy jest nowe logo.


Nowe logo symbolem nowej strategii i silnej pozycji Grupy abas

Odświeżona identyfikacja wizualna jest odzwierciedleniem DNA marki abas i przypieczętowaniem zmian, które przeszliśmy w ostatnich latach. Wyraża wartości, które wyznaczają kierunek działań, równowagę między bogatym dorobkiem Grupy i ciągłą pasję do tworzenia rozwiązań jeszcze lepiej skrojonych na miarę oczekiwań klientów,” mówi Agnieszka Wartalska, Marketing & PR Manager w abas Business Solutions Poland.


Nowy znak graficzny jest połączeniem dwóch figur – ‘strzałka’ jest hołdem dla poprzedniego logo, podkreśla ciągłe doskonalenie oraz ideę rozwoju wraz z obecnymi klientami. Czworokąt reprezentuje mocne korzenie firmy i ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju produktów i usług. Nowe logo jest zatem symbolem synergii, wyrażającym umocnioną pozycję i strategię rozwoju.


Prestiżowe tytuły potwierdzeniem mocnej marki

W styczniu tego roku, firma abas Business Solutions Poland informowała o poczwórnym wyróżnieniu przez Instytut Europejskiego Biznesu (IEB) w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020 i VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020.
2020 rok firma zakończyła z prestiżowym tytułem Symbolu Innowacji.


Mocna pozycja na rynku oraz wysoce elastyczne rozwiązania firmy abas dostrzegane i doceniane są również przez międzynarodowe kapituły konkursowe i tak przykładowo w 2019 roku, abas zajął 1 miejsce w kategorii CRM/ERP w wyborze czytelników Funkschau w kategorii Produkt Roku 2019, jest notowany na czołowych pozycjach w wielu raportach niezależnych jednostek opiniujących, m.in. Trovarit (najczęściej używanej platformy do oceny i wyboru oprogramowania ERP na obszarze DACH), Capterra (platformy do oceny i wyboru oprogramowania ERP w USA). W styczniu 2020 roku, ERP Solution Review, niezależna platforma informacyjna, umieściła abas wśród wiodących dostawców systemów ERP, których warto obserwować. Inna grupa niezależnych ekspertów w obszarze transformacji biznesu i systemów ERP - Panorama Consulting - opublikowała raport 10 najlepszych dostawców systemów ERP w 2020 roku, w gronie których znajduje się abas ERP (2020 Top 10 ERP Vendors Report – Panorama Consulting Group).


Dowiedz się więcej o abas ERP